Ümit Kalko

Ümit KALKO, 1983 senesinde Ankara’da doğmuştur. Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Ulum Fakültesi Uluslararası İlişkiler Kısmınde, güçlü lisans eğitimini Erkli Has Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Küreselleşme Kısmınde tamamlamıştır. Doktora eğitimine Yönetim ve Düzenleme düzında İstanbul Ziyalı Üniversitesinde devam etmektedir.

KALKO, eğitim bilimi bölümünde marka tesisu, yönetimi, stratejik marka planlaması ve Türkiye’bile ilk misil önemli üniversite kurumlarının Master Franchise strüktürlanma projesini gerçekleştirmiş ve muvaffakiyetyla sürdürmektedir. 2006 yılından günümüze denli eğitim bilimi bölümünde sülale olarak birgani markada yatırımları ve ortaklıkları bulunmaktadır. En majör ideali, bir Türk eğitim bilimi markasının bayrağını Türk Cumhuriyetleri’nden mirlayarak cihan geneline yaymaktır.

Terbiye, spor, konuşma, ilmî alanlarda millî ve uluslararası canlı çaldatmaışmalar yürüten KALKO, birgani ayak topu, basketbol köleübünde reislik ve yöneticilik yapmıştır. Bir yıl reislik yaptığı dönemde tam 32 yıl sonra Silivrispor 2. Lige çıkmış, yönetiminde arsa aldığı Muhteşemçekmece Basketbolspor ise Beko Sepet topu Ligi’ne yükselmiştir. KALKO; bunların semtı teselsül Türkiye’nin en majör özel mektep ve ağırşak derneği olan TÖDER’bile 6 yıldır yönetim kurulunda arsa almaktadır.

KALKO, eğitim bilimi düzında yaptığı muvaffakiyetlı girişimlerden dolayı birgani dernek, vakıf, dergi ve STK tarafından “Senenin Terbiye Girişimcisi” ödülüne layık görülmüştür.

KALKO, 2018 yılından itibaren kurduğu içtimai yardımlaşma vakfında eğitim bilimi düzında projeler yürütmektedir. Her yıl birgani öğrenciye burs imkânı sağlayan KALKO, memleketi olan KarsKağızman Karabağ Köyü’nde merhum babası Resul Kalko’nun adını haiz bir anaokulu ve ilkokul ile omuz omuza öğretmenleriçin lojman yaptırıp Milli Terbiye Bakanlığı’na hibe etmiştir.

Ümit KALKO, Avukat Senem Yorulmaz Kalko ile evli ve Elif Sare ve Yusuf Ali isimlerinde dü çocuğu vardır.

Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

instagram takipci satin al Seo Fiyatları http://camasirhane.name.tr/ http://antrepo.name.tr/ https://kiliswebtasarimseo.name.tr/ https://petshop.name.tr/ https://bilecikyerelhaberler.name.tr/ Heets Satın Al
Steroid Satın Al Steroid Sipariş Fantezi İç Giyim Hacklink
takipçi satın al
Puro Satın Al puff bar satın al
https://seokoloji.gen.tr